3 Май, 2026

Все повече европейски държави въвеждат Covid пропуски

Все повече европейски държави въвеждат Covid пропуски

Удостоверения за ваксинация или преболедуване на Covid-инфекция биват изисквани за посещения на обществени места все повече европейски държави.

От утре във Франция здравен пропуск ще бъде необходим и за посещения в ресторантите и кафенетата, при пътуване с автобус, влак или самолет, както и в болниците. 

Подобно е покритието на зеления пропуск и в Италия, като от 1 септември действието му ще бъде разширено и за вътрешните полети, железопътния транспорт и някои фериботни линии. 

В Австрия мярката е в сила за ресторанти, хотели и спортни центрове, а в Дания - за фризьорските салони и спортните центрове. 

В Германия отделните провинции решават какви да бъдат ограниченията, като в някои се изисква здравен документ за хотелите, кината и спортните зали. 

В Испания системата е подобна, като северната провинция Галисия наскоро стана първата, която въведе здравен пропуск за барове, ресторанти и нощни клубове в населените места с най-много заразени. 
Сподели:

Коментари (0)

МААЕ: Дрон удари лаборатория на Запорожката АЕЦ

МААЕ: Дрон удари лаборатория на Запорожката АЕЦ

Надзорният ядрен орган на ООН съобщи, че няма данни за пострадали и все още не се знае дали ударът е причинил щети по та, която се намира извън периметъра на централата.

Берлин: Иран да отвори Ормузкия проток и да се откаже от ядрената си програма

Берлин: Иран да отвори Ормузкия проток и да се откаже от ядрената си програма

„Подчертах, че Германия подкрепя договорено решение“, написа Вадефул, цитиран от АФП 

Украинският удар по Перм: изпепелени са 70% от нефтопомпена станция, показват сателитни снимки

Украинският удар по Перм: изпепелени са 70% от нефтопомпена станция, показват сателитни снимки

Според източници от украинските специални служби са горели почти всички резервоари за съхранение на нефт.