До 31 август всички пътуващи към Гърция трябва да попълнят електронни формуляри PLF (Passenger Locator Form).
Властите уточняват, че данните за контакт в Гърция, който трябва да фигурират във формуляра, достъпен на следния адрес https://travel.gov.gr , се попълват най-късно предния ден преди пристигането им в страната.
До 29 юли се въвежда временно ограничение на влизането от България на всички сухопътни и жп гранични пунктове, с изключение на ГКПП Кулата – Промахон. Влизането ще е възможно на този граничен пункт само с отрицателен резултат на РCR тест за коронавирус, направен през последните 72 часа преди пристигането в Гърция. Документът трябва да е на английски език, да съдържа име и фамилия, номер на паспорт или лична карта.
Ограниченията не се прилагат по отношение на притежатели на разрешително за престой или основно местожителство в Гърция, преминаването на товарни автомобили за превоз на стоки, както и пътуващи по абсолютно наложителни бизнес или служебни причини, което се доказва със съответния документ, съобщава БГНЕС.
Още от Свят
Тръмп: Смятаме да предоставим на Украйна лиценз да произвежда Patriot - не е ли яко?
"После няма да можете да се оплаквате, че не даваме достатъчно"
Марин льо Пен тръгна на предизборна обиколка с Бардела - амбицирана да стане президент
Жордан Бардела е сочен за бъдещ премиер, ако Льо Пен спечели президентския вот.
ЕП: Сърбия подкопава суверенитета на съседните държави, превърна се в база за дейността на руските служби в Европа
ЕП призовава Сърбия ясно и последователно да демонстрира геополитическата си ориентация към ЕС, включително чрез пълно съгласуване с общата външна политика, особено по отношение на санкциите срещу Русия