Засегнати са няколко частни къщи, но няма жертви и ранени
В следобедните часове в събота, 5 октомври, Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) са свалили руски самолет в Донецка област. Това съобщи началникът на Константиновската военна администрация Сергей Горбунов, информира "Суспільне".
"Отломките от самолета частично са паднали в района на град Константиновка, в очертанията на частни имоти. Няколко частни къщи са повредени. Няма жертви или ранени", е отбелязал той.
В Telegram са се появили кадри на останките от самолета. От тях се създава впечатлението, че става въпрос за руски Су-34/35, допълват от украинския Канал 24.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Писториус: Връзките на „Алтернатива за Германия“ с Путин са неоспорими, да бъдат лишени от достъп до държавни тайни
Съществуват и подозрения, че от Русия постъпват пари. Очевидно е, че това не бива да се допуска“, заяви германският министър на отбраната
Ванс: Бъдещите успехи на руската офанзива в Украйна ще са почти нулеви
По думите му настоящата американска администрация смята, че докато продължават преговорите, украинските сили трябва да поддържат възможно най-силна отбранителна позиция.
The Telegraph: Това, което се случи с Турция при Ердоган, е трагедия
Авторът твърди още, че симпатиите между Турция и ислямистките групировки в Газа не са случайни.