26 Февруари, 2026

Втора гръцка област е под карантина

Втора гръцка област е под карантина

Втора гръцка област - Касторя е поставена под карантина със строги мерки. За ден в Гърция са регистрирани 865 случая на заразени с Covid-19.

Извънредни мерки се очаква да бъдат обявени до края на деня в Северна Гърция.

След област Козани от днес под карантина е и област Кастория. Въведени са извънредни мерки, както носене на маски и навън, забрана за движение на местните жители извън областта, не повече от трима пътника в автомобил.

Препоръчва се да не се посещават дори роднини.Заведенията работят само за домашни поръчки.

Университети и училища продължават занятията дистанционно.

Още три области - Солун,Серес и Янина са на границата да се обяви локдаун,поради силно разпространение на вируса.

Само за ден  в Солун заразените са се увеличили с 30% по констатация на здравните власти. Кметът на Серес приканва всички жители да се тестват, на място пристигнаха екипи на здравното министерство.

Министърът по защита на гражданите Хрисохоидис разпореди на полицията в Солун да оказва строг контрол във вечерните часове на места, където се събират млади хора.

Днес се очаква решението на премиера Мицотакис за нови мерки в застрашените райони в Северна Гърция. Вероятно ще се въведе вечерен час за движение на гражданите.
Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Тръмп е разочарован, че Русия и Украйна не могат да се договорят за мир

Рубио: Тръмп е разочарован, че Русия и Украйна не могат да се договорят за мир

„Той просто не разбира как две държави в такава жестока, ужасна и кървава война не могат да се договорят как да я приключат", каза държавният секретар

Украйна получи 1000 тела на украински войни, предаде 35 останки на загинали руснаци

Украйна получи 1000 тела на украински войни, предаде 35 останки на загинали руснаци

В края на януари Украйна получи от Русия тленните останки на още 1000 души, обявени като тела на загинали в бой украински войници в замяна на 38 тела на загинали руски войници

Преговорите между САЩ и Украйна започват в Женева на фона на ожесточени руски атаки

Преговорите между САЩ и Украйна започват в Женева на фона на ожесточени руски атаки

Срещата събира водещия преговарящ на Украйна Рустем Умеров и пратениците на Тръмп Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, като се очакват тристранни преговори с участието на Русия в началото на март