7 Декември, 2025

Вучич: Сърбия няма да признае Косово

Вучич: Сърбия няма да признае Косово

Александър Вучич


"Сърбия няма да признае Косово“, написа президентът Александър Вучич в профила си в Instagram.

След среща на Съвета по национална сигурност сръбският държавен глава обяви, че е получил предложение за нова преговорна рамка с Косово от пратениците на германския канцлер Олаф Шолц и френския президент Еманюел Макрон.

Вучич проведе серия от срещи със специалния представител на Европейския съюз за диалога между Белград и Прищина - Мирослав Лайчак и със съветниците по външната политика и политиката за сигурност на Германия и Франция Йенс Плетнер и Еманюел Бон. Лайчак, заедно с представители на германския канцлер и френския президент, пристигна за среща с президента на Сърбия след срещата с премиера на Косово Албин Курти.

Преди срещата президентът на Сърбия, на съвместна пресконференция с президента на Унгария, разкритикува изявлението на министъра на вътрешните работи на Косово Джелал Свечла, че Косово има свои собствени институции, които "ще управляват тази територия и съюзници, които ще я осигурят".

След срещата с унгарския президент Катлин Новак, Вучич каза, че вече е ясно, че позицията на Прищина се основава на желанието за "доминиране".
Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.