17 Юни, 2026

Южна Корея: Русия е дала противовъздушни ракети на Северна Корея в замяна на войници

Южна Корея: Русия е дала противовъздушни ракети на Северна Корея в замяна на войници

Сеул и Вашингтон вече изразиха безпокойство от евентуален руски трансфер

Високопоставен южнокорейски представител обяви днес, че Русия е доставила противовъздушни ракети на Северна Корея в замяна на изпращането на севернокорейски войски, които да се бият срещу Украйна, съобщи БТА.

САЩ, Южна Корея и други страни твърдят, че Северна Корея е изпратила повече от 10 000 войници в Русия, за да подкрепят войната ѝ срещу Украйна. Това, което Русия ще даде на Северна Корея в замяна, е в центъра на вниманието, отбелязва АП.

Южнокорейският съветник по национална сигурност Шин Уон-сик заяви днес пред местната телевизия "Ес Би Ес" (SBS), че Южна Корея е установила, че Русия е предоставила противовъздушни ракети и друго оборудване за укрепване на мрежата за противовъздушна отбрана на Пхенян.

Шин Уон-сик казва, че Русия също така е предоставила разнообразна икономическа помощ на Северна Корея.

Сеул и Вашингтон вече изразиха безпокойство от евентуален руски трансфер на чувствителни ядрени и ракетни технологии към Северна Корея.

"Установено е, че оборудване и противовъздушни ракети, предназначени за укрепване на уязвимата система за противовъздушна отбрана на Пхенян, са доставени на Северна Корея", каза съветникът по национална сигурност, цитиран от АФП.
Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)