17 Юни, 2026

Зад атаките срещу Pfizer стои търговка на средства срещу импотентност, продуцирала предизборни клипове на Путин

Зад атаките срещу Pfizer стои търговка на средства срещу импотентност, продуцирала предизборни клипове на Путин
Юлия Серебрянская

Френските власти проверяват версията за причастност на руските власти към информационната кампания, целяща подкопаване на доверието във ваксината Pfizer. Зад мащабната кампания за дезинформация се оказва, че стои Юлия Серебрянская уличена, че търгува със средства срещу импотентност с изтекъл срок, както и, че е участвала в изработването и тиражирането на видеоклипове, агитиращи да се гласува за Владимир Путин", съобщава радио "Свобода".

Във Франция и Германия на 24 май няколко популярни блогъри разказаха, че са получили по електронната поща предложения да публикуват срещу заплащане информация за смъртни случаи вследствие на ваксиниране с Pfizer/BioNTech.

Предлагало им се също, да представят лъжливите съобщения, че смъртните случаи от Pfizer са три пъти повече отколкото от AstraZeneca, да бъдат представяни като лично мнение или информация.

Радио "Свобода" съобщава, че зад фирмата, изпратила предложенията стоя цяла мрежа от свързани с Русия компании, голяма част от които принадлежат на Юлия Серебрянская и нейният брат.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)