Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова коментира ситуацията с кораба "Царевна" под български флаг, който се е намирал в продължителна блокада в Азовско море, предаде ТАСС.
"Сега членовете на семейства българи благодарение на действията на руските и донецките въоръжени сили благополучно ще се завърнат у дома. И вероятно у тях ще възникнат въпроси към своето ръководство: защо то наказва тези, които ги спасиха, и поддържа украинците, които поставиха под заплаха техния живот и здраве", написа тя в Телеграм, цитирана от БТА.
ТАСС посочи, че на 13 април петнайсетима членове на екипажа на кораба, от които 14 граждани на България, са били евакуирани в Донецк, откъдето те ще отпътуват за дома.
Още от Свят
Путин е домакин на азиатския форум АСЕАН на фона на натиск от Г-7 в помощ на Украйна
От началото на мащабната си военна офанзива срещу Украйна преди повече от 4 години, Русия активно се стреми да задълбочи политическите и икономическите си връзки с държави от Азия
Ирански танкери с петрол напуснаха зоната на американската блокада
Платформата TankerTrackers, проследяваща пратки и складови наличности на петрол чрез сателитни данни, заяви, че по-късно и трети танкер на NITC също е напуснал обозначената зона
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация