4 Март, 2026

Закъснения на полетите от летището в Брюксел

Закъснения на полетите от летището в Брюксел


Летище "Завентем" в Брюксел отчита закъснения в полетите днес заради силния вятър и нахлуването на бурята "Киърън", съобщиха местни медии. По данни на белгийската метеорологична служба на места в страната вятърът достига скорост от 207 км/час.

Летището използва само една от пистите за излитане и кацане заради ограничения, предизвикани от посоката на вятъра. Следобед се очаква да не може да бъдат обслужвани самолетите, които не застават на ръкав и за които се изисква стълба за слизане и качване на пътниците. Няколко полета са били отклонени от началото на деня към други летища. Средното закъснение, обявено от аерогарата, е около 15-20 минути.

Белгийските железници отмениха някои от влаковете и отчетоха закъснения. Съобщава се също за ограничаване или временно прекратяване на пристанищната дейност в районите на Антверпен и Брюж.

Сподели:

Коментари (0)

НАТО осъди взимането на Турция под прицел от страна на Иран

НАТО осъди взимането на Турция под прицел от страна на Иран

Нашата позиция във всички направления, свързани с отбраната и възпирането, остава твърда, включително в случаите, в които става въпрос за противовъздушна и противоракетна отбрана“, заяви още Алисън Харт

Кубилюс: ЕС създава сателитна система, която може да надмине Starlink

Кубилюс: ЕС създава сателитна система, която може да надмине Starlink

"Планираме да използваме квантови технологии за криптиране на сигналите, което означава значително по-високо ниво на сигурност и защита на комуникациите"

Сили на НАТО прехванаха балистична ракета, изстреляна от Иран към Турция

Сили на НАТО прехванаха балистична ракета, изстреляна от Иран към Турция

Разположени в Източното Средиземноморие сили за противовъздушна и противоракетна отбрана неутрализираха заплахата