19 Август, 2026

Запрянов: Путин загуби 40% от териториите, които беше завладял

Запрянов: Путин загуби 40% от териториите, които беше завладял
Атанас Запрянов, снимка: БГНЕС


„Путин загуби 40% от териториите, които беше завладял. Той не успя да превземе Киев. Това са стратегически загуби. Не очаквам стратегически пробив в тези бойни действия, които сега се водят”, заяви пред Нова нюз ген. от резерва Атанас Запрянов.

По думите му подготвената украинска армия, високият боен дух и готовността на самите украинци да защитават страната си, са причина за успехите на украинския народ.

Бившият зам.-военен министър смята, че не само по-високоточните западни оръжия, но и цялостната организация на въоръжените сили на Украйна, които са по натовските стандарти, са помогнали за хода на военните действия.

Липсата на адекватна логистика, разузнаване, адекватно командване и управление на руските въоръжени сили са причина за неуспеха на Русия, смята Запрянов.
Сподели:
Кремъл с остри изявления относно бъдещето на Израел и амбициите на Федоров

Кремъл с остри изявления относно бъдещето на Израел и амбициите на Федоров

По думите на генерал-лейтенант Апти Алаудинов Тел Авив се опитва да разпали мащабна война, в който да бъдат въвлечени САЩ и НАТО

Сърбия преживява 190 пожара за денонощие в битка със стихията

Сърбия преживява 190 пожара за денонощие в битка със стихията

Министърът на вътрешните работи Ивица Дачич призовава за продължаване на максималната мобилизация на всички налични сили, докато рискът от разрастване на пожарите остава висок

САЩ са наложили санкции на шефа на  Международния наказателен съд

САЩ са наложили санкции на шефа на Международния наказателен съд

Този ход е поредната ескалация в кампанията на администрацията на Тръмп срещу базирания в Хага съд, създаден през 2002 г. от международната общност за преследване на военни престъпления, геноцид и престъпления срещу човечеството

Коментари (0)