5 Юни, 2026

Заради бомбените заплахи: Френските власти арестуваха 18 души, повечето - непълнолетни

Заради бомбените заплахи: Френските власти арестуваха 18 души, повечето - непълнолетни

Заради фалшивите бомбените заплахи, през последните 48 часа френските власти са задържали 18 души, повечето от които са непълнолетни. Това съобщи министърът на вътрешните работи и отвъдморските територии Жералд Дарманен, предаде БТА.

Множество фалшиви сигнали за заложени бомби наложиха евакуацията на 15 летища и отмяната на 130 полета, както и многократното затваряне на вратите на двореца „Версай" във Франция от миналата събота насам.

Според вътрешния министър се използват „огромни средства” за идентифициране на подалите фалшивите сигнали лица с техните телефонни номера и адреси.

„Казваме на тези, които слушат - ще намерим всички”, заяви Дарманен.

Министърът на правосъдието Ерик Дюпон-Морети предупреди онези, които си правят подобни "шеги", че ще има последствия. 

След бомбените заплахи във Франция: Властите обещаха да се справят с „малките шегаджии”

Френското законодателство предвижда наказания до 3 години затвор и глоби в размер на 45 000 евро за фалшиви сигнали, каза той. Министърът на правосъдието добави, че родителите на непълнолетните могат да бъдат осъдени да платят за щетите.

По думите на вътрешния министър Дарманен учениците, които си правят такива шеги, няма да се измъкнат от отговорност, защото техните имена и телефонни номера ще бъдат предадени на националната образователна система.

 
Сподели:
Молдова внася иск срещу Русия заради петролен разлив в река Днестър

Молдова внася иск срещу Русия заради петролен разлив в река Днестър

Молдовските власти съобщиха, че инцидентът е предизвикан от руски удари по енергийна и индустриална инфраструктура в Украйна

Техеран не иска среща с Тръмп, стреля "предупредително" с ракети и дронове по американски кораби

Техеран не иска среща с Тръмп, стреля "предупредително" с ракети и дронове по американски кораби

Техеран изстреля предупредителни ракети и дронове по американски кораби в Оманския залив

В Албания все по-яростно протестират срещу проект за луксозен курорт на зетя на Тръмп

В Албания все по-яростно протестират срещу проект за луксозен курорт на зетя на Тръмп

Според Sky News тази седмица в албанската столица Тирана полицията е използвала водни оръдия и е влязла в сблъсъци с демонстранти на фона на нарастващото обществено недоволство.

Коментари (0)