24 Август, 2026

Заради заплаха: Никой не може да влиза и излиза от Капитолия

Заради заплаха: Никой не може да влиза и излиза от Капитолия

Комплексът на Капитолия в САЩ е затворен и без право на влизане или излизане от него поради външна заплаха за сигурността и хората вътре са принудени да намерят подслон, съобщават свидетели на място за агенция Ройтерс.

Затварянето идва само няколко дни преди встъпването в длъжност на новоизбрания президент Джо Байдън и следва нападението на 6-и срещу Капитолия във Вашингтон от екстремисти и поддръжници на Доналд Тръмп, някои от които призоваваха за смъртта на вицепрезидента Майк Пенс, докато той председателстваше сертифицирането на изборна победа на Байдън в Конгреса на САЩ.

Според Ройтерс всички участници в репетицията по полагането на клетва на Байдън на 20-и януари, намиращи се извън Капитолия, са били евакуирани в сградата.

Зарад предпазливостта, свързана с външна заплаха на сигурността близо до Капитолия, полицията е препоръчала затваряне на комплекса, съобщава БНР.
Сподели:
Евакуираха 40 000 души заради избухнал пожар край Рино, САЩ

Евакуираха 40 000 души заради избухнал пожар край Рино, САЩ

Пожарът „Хоук“ се е разраснал за един ден до 15 040 акра в неделя следобед и пламъците са достигнали 8 км северозападно от Рино, метрополис с повече от 280 000 души

Пекин упражнява атака срещу американски самолетоносач в пустинята

Пекин упражнява атака срещу американски самолетоносач в пустинята

Шведският ежедневник „Dagens Nyheter“ специално е поръчал нови сателитни снимки от американската компания Planet Labs. Новите кадри от петък (21 август 2026 г.) потвърждават: Пекин не спира.

В подкрепа на Украйна - лидерите от „Коалицията на желаещите“ се събират днес, но без България

В подкрепа на Украйна - лидерите от „Коалицията на желаещите“ се събират днес, но без България

  Форумът ще координира сигурността на Киев навръх 35-ата годишнина от независимостта на страната

Коментари (0)