РС Македония отбеляза 11 нови починали в страната за 24 часа от вируса СOVID-19, което е най-голямото и първо двуцифрено число от началото на избухването преди четири месеца.
Нови потвърдени случаи от вчера са още 185 от 1 364 тествания, а повече от половината (96) са в Скопие.
Броят на диагностицираните случаи достигна 5 005.
Сред заразените са и кметът на Скопие Петре Шилегов и майката на лидера на ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицкоски.
Във вчерашния бюлетин са регистрирани 41 възстановени, повечето от които (29) в Скопие, съобщи БГНЕС
Още от Свят
Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС
Конфликтът отразява колко много се е променила полската дискусия за Украйна, отбелязва Financial Times
„Ключът към ключалката“: Риженко предсказа какво ще се случи с Кинбърнската коса
Бившият капитан обяснява защо е толкова важно косата да бъде отново под украински контрол
ВСУ удари две ключови рафинерии в Русия, Зеленски разкрива подробности
По думите на украинският лидер дългосрочните санкции продължават и в Деня на Конституцията, с цел да отслабват Кремъл да продължава да води война