2 Юли, 2026

Затварят университетите в Гърция до неделя, очакват се студентски демонстрации

Университетите в Гърция затварят до неделя, когато се очакват студентските демонстрации във връзка с годишнината от студентския бунт в Политехническия университет в Атина.

Полицията взе мерки, за да не допусне анархисти да поставят на риск живота на студентите по време на демонстрациите.

Парламентът скоро прие закон, който позволява на полицията да влиза в университетите при съмнения за незаконни прояви на анархисти.

Вчера имаше протести на студенти пред икономическия университет в Атина, които се опитаха да не допуснат властите да влязат. Срещу тях беше използван сълзотворен газ. При обиска бяха намерени материали за изготвяне на запалителни ръчни бомби, както и предпазни каски.

В Патра също протестират студентите срещу новия закон. Според проучвания голяма част от гръцките студенти приветстват строгите мерки на полицията срещу проявите на хулиганство и разпространението на наркотици в университетите.
Сподели:
Atlantic Council: Крим се превръща в огромен личен позор за Путин

Atlantic Council: Крим се превръща в огромен личен позор за Путин

Ударите по полуострова поставят под съмнение най-голямата военна победа на руския диктатор.

The New York Times: Загубите сред руските и украинските военни надхвърлиха 2 милиона души

The New York Times: Загубите сред руските и украинските военни надхвърлиха 2 милиона души

В изследването се посочва, че Русия е понесла по-тежките загуби. От февруари 2022 г., когато започна пълномащабното нахлуване в Украйна, убити или ранени са около 1,4 милиона руски военнослужещи

Леон Панета: Украйна започва да побеждава, а Путин не знае какво да прави

Леон Панета: Украйна започва да побеждава, а Путин не знае какво да прави

Бившият ръководител на Пентагона подчертава, че най-важната помощ от страна на САЩ е продължаването на доставките на оръжие за Украйна

Коментари (0)