4 Август, 2026

Затворническите власти обявили Навални за "екстремист и терорист"

Затворническите власти обявили Навални за "екстремист и терорист"
Алексей Навални, запис от охранителна камера

Администрацията на затворническата колония №2 в Покров, в която изтърпява наказанието си руският опозициер Алексей Навални е променила статута му от "склонен към бягство" на "екстремист и терорист", съобщава  www.kasparov.ru/

"Това е добра новина, защото да си "екстремист и терорист" не е толкова изморително и тежко, колкото "склонен към бягство". Фразата "Навални, Алексей Анатолиевич, роден през 1976 година, незаконно задържан на територията на ЗК-2,  отряд 2 съм произнесъл пред камерата 1669 пъти", разказал Навални по време на посещението на адвоката си.

Припомняме, че "склонните към бягство" затворници спят до вратата на бараката, където осветлението не загасва никога, на всеки час надзирателят ги буди, за да се увери, че не са избягали, а затвориците са длъжни да обявяват името, годината на ражздане и отряда си пред камера".

По думите на опозиционера "новият му статут" също така не изисква постанни проверки

"Супер е да си екстремист и терорист. Просто над мен виси табелка с надпис, че съм терорист", казал Навални.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Външните министри на ЕС на спешна среща заради мигрантската криза в Сеута

Външните министри на ЕС на спешна среща заради мигрантската криза в Сеута

Председателят на ЕК призова за съгласувани действия в областта на граничната сигурност

Николай Младенов след среща с Нетаняху: Целта е ясна, не подлежи на компромис

Николай Младенов след среща с Нетаняху: Целта е ясна, не подлежи на компромис

Според двама източници, запознати със съдържанието на разговорите пратеникът за Газа на Съвета за мир е оказал натиск върху израелския премиер да спре с ударите в полосата в рамките на усилието за разоръжаване на "Хамас"

Буданов: Специалните мерки за принуждаване на Русия към мир продължават

Буданов: Специалните мерки за принуждаване на Русия към мир продължават

Той отбеляза, че Кремъл и досега погрешно смята, че ще успее да постигне целите си по военен път.

Коментари (0)