22 Февруари, 2026

Зеленски ще представи плана си за победа в Рамщайн на 12 октомври

Зеленски ще представи плана си за победа в Рамщайн на 12 октомври

Володимир Зеленски

В срещата ще участват представители на 50 съюзници на Украйна

Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че ще участва в международна среща за обсъждане на военната подкрепа за Украйна. Той каза, че ще представи „ясни, конкретни стъпки към справедлив край на войната“.

Срещата ще се проведе в американската военновъздушна база в Рамщайн край Франкфурт на 12 октомври. В нея ще участват повече от 50 съюзници на Украйна, включително президентът на САЩ Джо Байдън.

„Подготвяме се за 25-ата среща в Рамщайн на 12 октомври, която за първи път ще се проведе на ниво лидери“, написа Зеленски в социалните мрежи.

Украинският президент добави, че Русия може да бъде спряна чрез „решимостта на нашите партньори и укрепването на Украйна“.

На последната среща през септември, също в Рамщайн, присъства Зеленски, който апелира за допълнителни оръжия за отблъскване на настъпващите руски сили./ БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Унгария изнудва ЕС! Ще блокира заема за Украйна, ако не потече руски петрол

Унгария изнудва ЕС! Ще блокира заема за Украйна, ако не потече руски петрол

Виктор Орбан отдавна твърди, че руските изкопаеми горива са незаменими за икономиката на страната и че преминаването към енергия от други източници би довело до незабавен икономически срив

Тръмп не се спира: Ще повиша митата от 10% на 15% за всички държави

Тръмп не се спира: Ще повиша митата от 10% на 15% за всички държави

„Да направим Америка отново велика“, още „по-величествен от всякога“, завършва той

Борис Джонсън: Западът трябва незабавно да изпрати сухопътни войски в Украйна

Борис Джонсън: Западът трябва незабавно да изпрати сухопътни войски в Украйна

„Ако планираме да разположим войски на място след войната, след като Путин се съгласи на примирие, защо да не го направим сега? ", пита той