Президентът на Украйна Владимир Зеленски въведе в сила със свой указ решение на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна за тригодишни санкции срещу трима френски граждани - членове на Европейския парламент, става ясно от съобщение на уебсайта на украинския президент .
„Да се приведе в сила решението на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна от 23 март 2021 г. „ За прилагане, отмяна и изменения на персонални специални икономически и други ограничителни мерки (санкции)“, се казва в постановлението.
В допълнителни материали към документа са посочени тримата граждани на Франция - Вирджини Жорон, Жан-Лин Лакапел и Филип Оливие, съобщава БГНЕС.
Още от Свят
Мъск не разреши на Украйна да използва Starlink за удари срещу цели в Русия
Източници отбелязват, че Мъск многократно е казвал на украинските власти, че е време да „сключат сделка“ с Русия
Над 30 са инцидентите с дронове в Румъния през последните четири години - всички са с руски произход
Букурещ извика руския посланик в Румъния и му бяха показани фрагменти с надписи на руски език
Зеленски: Договорихме се със САЩ за месечни доставки на ракети за „Пейтриът“
По думите му доставките са недостатъчни и през тази година са по-малко от преди