15 Август, 2026

Земетресение с магнитуд 7 по границата между Китай и Киргизстан

Земетресение с магнитуд 7 по границата между Китай и Киргизстан
Снимка: watchers.news

Малко след това в района бяха регистрирани още три земетресения с магнитуд 5,5, 5,1 и 5,0


Земетресение с магнитуд 7 по скалата на Рихтер на границата между Китай и Киргизстан, съобщи Геоложката служба на САЩ.

Земетресението е регистрирано малко след 02:00 ч. (18:00 ч. по Гринуич) на дълбочина 27 км в китайския регион Синдзян, на около 140 км западно от град Аксу.

Местните телевизионни канали в индийската столица Ню Делхи съобщиха за силни трусове в града, намиращ се на около 1400 км.

Малко след това в района бяха регистрирани още три земетресения с магнитуд 5,5, 5,1 и 5,0.

От USGS заявиха, че са възможни жертви, въпреки че в планинския, селски район, където е станало земетресението, не е съобщено веднага за такива.

"Вероятни са значителни щети, а бедствието е потенциално широко разпространено", се казва в доклада му.

Земетресението стана ден след като свлачище погреба десетки хора и уби най-малко осем в югозападната част на Китай.

При земетресение през декември в северозападната част на страната загинаха 148 души, а хиляди бяха разселени в провинция Гансу.

Това земетресение беше най-смъртоносното в Китай от 2014 г. насам, когато в югозападната провинция Юнан загинаха повече от 600 души, припомня БГНЕС
Сподели:
NYT: Путин е определил целта на Москва през 2026 г. - разпад на НАТО и ЕС отвътре

NYT: Путин е определил целта на Москва през 2026 г. - разпад на НАТО и ЕС отвътре

Той се е насочил към Молдова! Русия я вижда като плацдарм за действия срещу Украйна и ЕС

Зеленски: Украйна блокира руския юг

Зеленски: Украйна блокира руския юг

По време на заседание на Щаба на върховния главнокомандващ са били определени допълнителни мерки за укрепване на направленията към Славянск и Константиновка, съобщи той във вечерното си обръщение.

Киев с документ за Тръмп: Русия няма да превземе Донбас преди 2028 г.

Киев с документ за Тръмп: Русия няма да превземе Донбас преди 2028 г.

Според украинската оценка Москва не може да завземе тези територии със сила в обозримо бъдеще, освен ако Украйна не бъде принудена да се откаже доброволно от тях

Коментари (0)