7 Юли, 2026

Жордан Бардела наследява Марин льо Пен като лидер на Национален сбор

Жордан Бардела наследява Марин льо Пен като лидер на Национален сбор
Марин льо Пен и Жордан Бардела



27-годишният Жордан Бардела бе избран за лидер на крайнодесния Национален сбор във Франция, оглавявана досега от Марин льо Пен.

Бардела спечели 85 процента от гласовете на членовете на партията, докато кметът на Перпинян Луи Алио получи 15 на сто.

По-късно днес се очаква Бардела да направи обръщение.

Промяната в ръководството на Националния сбор идва, след като по-рано тази година формацията постигна най-добрия резултат в парламентарни избори, осигурявайки си 89 депутати в Националното събрание на Франция.
Сподели:
Най-голямата руска петролна рафинерия спря работа след украинска атака

Най-голямата руска петролна рафинерия спря работа след украинска атака

Омският НПЗ се намира дълбоко в Сибир. Това е една от най-далекобойните украински атаки от началото на пълномащабната война

Нетаняху:  Въпреки отделните разногласия с Тръмп сме на едно мнение по най-важните въпроси за Иран

Нетаняху: Въпреки отделните разногласия с Тръмп сме на едно мнение по най-важните въпроси за Иран

Той коментира и възможността Съединените щати да продадат изтребители F-35 на Турция, като предупреди, че подобна сделка би нарушила стратегическия баланс в Близкия изток.

Кабинетът "Мадяр спря две държавни медии, близки до Орбан

Кабинетът "Мадяр спря две държавни медии, близки до Орбан

„Днес слагаме край на пропагандното излъчване в обществените медии“, написа премиерът във Фейсбук.

Коментари (0)