26 Юни, 2026

​БНТ с право на отговор: Не сме предизвикали дипломатически гаф

​БНТ с право на отговор: Не сме предизвикали дипломатически гаф

Във връзка с публикацията от 09.05.2015 година /13:36 часа/ - „Уникален гаф на БНТ ни вкара в спортен скандал с Турция” в аналитично-информационния електронен вестник Faktor.bg, искамe да заявим позицията на БНТ:

В резултат на отличното си партньорство с Бълграската федерация по гимнастика, БНТ пое ангажимента да бъде телевизия – домакин и да предостави международен сигнал от финалите на Световната Купа по спортна гимнастика и акробатика на 09.05.2015 година. Международното излъчване за чуждите телевизии започна в 12:20 часа на 09.05.2015 и завърши в 20:55 часа на същия ден. Това означава 8 часа и 35 минути непрекъснат ефир - финали на отделните уреди и церемонии по награждаване.

В България това се прави от много малко телевизионни екипи и сред тях е този на продуцентски център „Спорт“, дирекция „Информация“ на БНТ. Получихме висока оценка и поздравления от нашите партньори – Българската федерация по гимнастика.

Това е една от причините да считаме за напълно несъстоятелна и манипулативна публикацията във Вашето издание, в която се твърди, че от състезанията за Световната Купа по спортна гимнастика не е показано изпълнението на прескок на една от гимнастичките.

Визираната гимнастичка е направила несанкциониран втори опит, без да предупреди съдиите. Заради това изпълнението й не е зачетено и тя остава на последното девето място.

Факт, е, че нито в БНТ, нито в Българската федерация по гимнастика са постъпили оплаквания от турска телевизия или турския отбор и не може да става въпрос за какъвто и да е скандал. Изпълненията на турските състезатели са показани по най-професионалния начин, особено при мъжете, където на халки и успоредка турски гимнастици печелят три медала – два сребърни и един бронзов.

Сподели:
Мирчев:  Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци

Съдът в Бургас отмени запора върху сметка на журналист от BIRD.bg: Решение срещу съдебния тормоз над медиите

Съдът в Бургас отмени запора върху сметка на журналист от BIRD.bg: Решение срещу съдебния тормоз над медиите

Темида прие, че масовите искове и запорите могат да се превърнат в средство за цензура, а не за защита на права. Казусът вече е и пред Върховния касационен съд

Коментари (0)