17 Март, 2026

​БСП и ДПС спасяват Орешарски, Сидеров - гузен мълчи

​БСП и ДПС спасяват Орешарски, Сидеров - гузен мълчи

“Няма основание за разтуряне на този парламент и за предсрочни избори”. Тази позиция на ДПС изразиха двама от активисти на движението.

Очевидно е, че партията на Местан ще застане твърдо зад кабинета “Орешарски” при гласуването на вота на недоверие утре. Решението е взето на съвместно заседание на Централното оперативно бюро и парламентарната група вчера.

Едва днес при дебатите за поискания от ГЕРБ вот ще стане ясно дали “Атака” остава лоялна към правителството. От неделя никой от партията не е говорил пред медиите.

ГЕРБ вече обяви, че няма да се регистрира днес. Ако обаче “Атака” осигури кворум за дебатите, групата на Борисов ще влезе в залата.

4-мата независими, които подкрепят Николай Бареков, пък обявиха, че твърди ще гласуват срещу кабинета.

В същото време премиерът Пламен Орешарски направи доста смущаващо изказване, предвид сериозното поражение, което претърпя БСП на евроизборите, оставайки с повече то 11% след опозиционната партия ГЕРБ и почти изравнила силите с ДПС.

Политическата ситуация в България не се е променила съществено през последната година – една от партиите е с малко по-слаб резултат, друга партия е с малко по-добър от очаквания резултат, коментира министър-председателят, неглижирайки реалните резултати от вота за Европейски парламент.

Сподели:

Коментари (0)

72 общини получиха 54 млн. евро за проекти по инвестиционната програма

72 общини получиха 54 млн. евро за проекти по инвестиционната програма

Плащанията са авансови, междинни и окончателни, както и за строителен и за авторски надзор, във връзка с етапите на изпълнение на проектите

Румяна Коларова: Очаквах кметове да застанат зад Радев, но не видях такива

Румяна Коларова: Очаквах кметове да застанат зад Радев, но не видях такива

Изненада за нея е завръщането на Владислав Горанов като водач на листата във Варна

Откриха списъци с имена при акция срещу купуването на гласове в Бургас

Откриха списъци с имена при акция срещу купуването на гласове в Бургас

При едно от претърсванията полицаите попадат на тетрадки с имена и документи, свързани със съмнения за търговия с гласове