Оставката на Цацаров е свързана с отиването на сегаашното правителство. Избра го Борисов, но той се оказа човек на Пеевски. Те се оказват избрани от едно и също задкулисие. Татяна Дончева по Нова ТВ, коментирайки последните скандали в държавата. Според нея скандалът между Пеевски и Цветан Василев е за дълг от 300 млн. на Пеевски.
Не си плаща дълговете на КТБ. Това е спорът между Пеевски и Василев. Той дължи други кредити и трябва да ги връща, за това си иска своите от Пеевски. Сотир Цацаров е добър администратор, но е работил цял живот като съдия, а в прокуратурата се иска да мислиш с темпо, да проявиш усет, да проектираш във времето едни суров наказателен материал. Цацаров няма отговор на въпросите защото е в тресавище и в това тресавище са го сложили колегите му и службите, че има факти, а ги няма. Разследването е срещу КТБ. Ако се твърди, че се източва трябва да се знае че подуправителят на БНБ Цветан Гунев е отскоро шеф на банковия надзор, а източването е от по отдавна. Трябва му поне няколко месеца да разследва, а след това да привлича обвиняеми. Груба грешка е привличането на Гунев за обвиняем, груба грешка е обиските във офисите на КТБ. Тези действия маркираха масивен удар на държавата по КТБ и гражданите го разчетоха правилно. В тези рискови операции Цацаров беше подведен от заместника си Сарафов и оперативните служби на МВР, посочи Дончева.
Дончева твърди, че олигархичният кръг около КТБ нареди правителството на Орешарски и този същия кръг тресе държавата.
Цацаров освободи Роман Василев, който му изпълняваше поръчките, но какво правят до него Боби Сарафов, Пепи Еврото, градския прокурор на София. Те скалъпиха делото с килърите на Пеевски, образуваха дело на президента, всички поръчкови дела са измислени от този кръг.
Татяна Дончева не подмина и темата за състоянието в БСП.
Станишев е съсипал структурите на партията, вързал е с олигархични структури, вързал е с ДПС, няма потенциал от кадри, посочи Дончева.
Още от България
Водите на Дунава спаднаха още, край Лом заседна кораб
Хидроложката обстановка е усложнена. Заседналият плавателен съд в района на Лом поне за момента не възпрепятства корабоплаването.
Променено е движението по „Тракия“ и „Хемус" от 11 август
Заради подмяна на тол камери се променя организацията на движението в участъци от АМ „Тракия“ и „Хемус“ от 11 до 13 август, на територията на Софийска област
Георги Касчиев: Министерството на енергетиката не подготвя мерки в случай на най-лошия сценарий с АЕЦ
Почти всеки ден отчитаме 2-4 см спад в нивото на водата в р. Дунав, а българската АЕЦ „Козлодуй“, за разлика от ядрените централи на близки до нас държави, се държи. Но каква е реалната опасност за нея?