Скандално известният син поп от зората на СДС и разколник на Православната църква Христофор Събев, популярен като Фори Светулката, започна поход срещу Ислямска държава. На 15 декември той е внесъл в Окрръжния съд на Велико Търново документи за учредяване и регистриране на Християнска държава.
Докторът по квантова физика, който сега служи към църквата на старостилците на Касиян твърди, че движението могат да членуват православни християни с хетеросексуална ориентация, съобщи ТВ7.
Искаме да покажем една антиксенофобска и антитерористична организация, която търси чрез мирни средства да проправи пътя на обществото, обясни отец Христофор Събев.
Християнска държава се ръководи от Светото писание и от Апостолските правила, допълни свещеникът. Той изрази негодувание от факта, че за 10 ноември, по случай 25 години от началото на демокрацията президентът Росен Плевнелиев е наградил хора, които не заслужават и не са били свързани с първите дисидентски организации.
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя