16 Април, 2026

​Илиян Василев: След като Решетников е корумпиран, защо Нинова обсъжда Радев с него

​Илиян Василев: След като Решетников е корумпиран, защо Нинова обсъжда Радев с него

„Уупс, Нинова загуби самообладание. Колкото повече реагира, толкова повече греши. Първо, като ругае руснак, който макар и със срок до 4 януари остава съветник на президента Путин. Да говори, че е никакъв руснак с биографията на Решетников, който е най-високия представител на руските спецслужби за Балканите е смешно“. Така анализаторът и бивш български посланик в Москва Илиян Василев коментира, твърденията на червената лидерка, че „Решетников е корумпиран руснак“.

„И най-вече госпожо Нинова - кога Решетников беше корумпиран и т.н. изброените от Вас качества - когато го срещнахте или когато сега Ви се налага да спасявате честта си? Колкото повече го ругаете, толкова повече се вкарвате в обяснителен режим защо човек с описаните от Вас качество е бил цел на Вашата среща? И то в ущърб на националната сигурност.

Като е бил такъв - какъвто сега се сетихте, че е - защо обсъждахте с него кандидатурата на българския президент?

Нали победихте Борисов именно на темата Русия - в смисъл надцакахте го с връзките си и ангажиментите в Москва, които Вие сте поели, а Борисов не е могъл да кешира като доверие на изборите.

В тази надпревара чии руски връзки са по-по-най, е не само недостойно, но и си заслужава анкетната комисия в парламента  и съд. Ако искат да ме поканят да задам няколко въпроса? Бъдете сигурни - трудно ще Ви бъде. И не за друго, а защото излъгахте. А веднъж излъгала, спускането по нанадолнището е без контрол.

Май генерал Радев ще остане без Вашата подкрепа.

Май за руските политинженери - сте поредния български наивен политик, който се е опитал да направи българска кариера като се опре на Москва, след което горчиво да съжалява.

За мен сте минало. А имахте шансове да направите БСП европейска, но предпочетохте по-лесния път за Европа - през Москва. И изгоряхте.

Тепърва ще има да се нервирате. Защото никой не вярва, че Решетников си измисля“, добавя в анализа си Василев.

Сподели:

Коментари (0)

Западни медии: Радев може да е дестабилизиращ фактор за ЕС и НАТО. България не отива на нормални избори

Западни медии: Радев може да е дестабилизиращ фактор за ЕС и НАТО. България не отива на нормални избори

„Политико“ припомня позициите му, че Украйна е „обречена“ във войната с Русия и че нарастването на военната помощ от ЕС не предлага изход, а задълбочава конфликта. „Прокремълските симпати

Премиерът: Борбата за честни избори не е работа на една институция, това е отборна игра

Премиерът: Борбата за честни избори не е работа на една институция, това е отборна игра

"Първата стъпка е на гражданите – те подават сигнали, отказват да бъдат част от порочни схеми. Втората стъпка е на МВР, което разследва, събира доказателства и задържа нарушителите", посочи той

Украйна почете Раковски

Украйна почете Раковски

В тази Гимназия, основана през 1858 година,  са учили министър-председатели на България: Александър Малинов и Димитър Греков; генерал-полковници: Даниил Николаев и Георги Тодоров; генерал-лейтенант Иван Колев; учени и преподаватели