Не завися от никого, нямам бизнес, нямам фирми, нито свързани, нито лични, не участвам в обществени поръчки, не завися от икономически групи. Това категорично заяви в предаването "Още от деня..." на БНТ кандидатът за лидер на социалистическата партия Корнелия Нинова. На въпрос на водещия имате ли близки отношения с Румен Овчаров, Корнелия Нинова поясни, че е работила с него - като негов заместник-министър, и допълни, че има отлични впечатления от професионализма му. Нинова отрече и слуховете, че е била политическа рожба на Иван Костов и седесарка. "Категорично отричам такова нещо", заяви тя и уточни, че с бившия министър-председател се е видяла за първи път лице с лице именно в това студио.
Корнелия Нинова увери, че има сили и потенциал да промени БСП и открои пет акцента: България по-достойна държава; Идейната чистота в БСП, лявата идея да е реална политика и действие; Организационното състояние. В момента тежестта е в централния апарат, структурите долу не работят, уточни Нинова. Като четвърти акцент тя посочи: Кадрите: Бих залагала на рофесионалисти и бих търсила авторитети в обществото вместо кариеристи и ласкатели. "Не бих залагала на такива хора", категорична е тя.
Попитана защо допуска 10 процента вероятност изборът да бъде опорочен, Корнелия Нинова поясни, че съмненията й идват от водените с нея разговори да се откаже от номинацията. Тя призна, че това са правили ключови фигури. Вярвам, че няма да успеят, каза тя. Тази партия има инстинкт.
Още от България
Румен Петков обвини в апатия Външно министерство, нямало състрадание към освободените руски шпиони
Христо Грозев положи много усилия за да отидат българите зад решетките, но нормалността в Британия се връща, казва водачът путинист на маргиналната партия АБВ
Кола потегли без водач и затисна дете на година и половина - има опасност за живота му
Детето е с черепно-мозъчна и гръдна травми, настанено е в отделението по реанимация в УМБАЛ-Бургас
Радан Кънев: Няма кандидатура на Андрей Гюров за президент, така че няма как да я подкрепим
"Ще работим за единен кандидат на демократичната опозиция , но е рано да се говори за име"