28 Март, 2026

​Мартин Димитров: Горанов се забави с КТБ, но не е късно министърът да разкрие кой я източи

​Мартин Димитров: Горанов се забави с КТБ, но не е късно министърът да разкрие кой я източи

Васил Василев

"От самото начало призоваваме да бъде разсекретено разследването в КТБ, тъй като това е част от понасянето на отговорност за банката. Ако има някакви детайли, които могат да бъдат скрити, те биха възпрепятствали международното разследване". Това заяви пред Faktor.bg депутатът Мартин Димитров от Реформаторския блок, който заедно с колегата си Петър Славов настояват да бъдат разсекретени проверките в КТБ. Днес министърът на финансите Владислав Горанов отправи искане до Alixpartners Services UK LLP за съгласие от тяхна страна да бъде оповестен изготвеният от компанията доклад за активите на „Корпоративна търговска банка“ АД – в несъстоятелност.

"Не е късно за това, което прави министър Горанов, но се учудвам защо чак сега предприема подобни действия. Данните от международното разследване са важни, за да се разбере кой е източвал банката. Подобно мащабно източване не може да е минало без участието на вътрешни хора. Ако те все още заемат отговорни публични постове, трябва да бъдат отстранени и разследвани", категоричен е Димитров. 

Сподели:

Коментари (0)

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето в България рязко се променя – след кратко сутрешно затишие идват дъжд, гръмотевици и застудяване. Средиземноморски циклон носи нестабилност, валежи и понижение на температурите в цялата страна.

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

На този етап няма недостиг на определени продукти – горива или хранителни продукти, посочи

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Становище на генералния адвокат към СЕС Николас Емилио сочи, че Законът за БНБ не влиза в противоречие с правото на ЕС, което поставя под силна юридическа рамка решението на БНБ да освободи Андрей Гюров от поста подуправител.