18 Юни, 2026

​Плевнелиев: Имаме нужда от позитивна кампания, а не от политически трикове

​Плевнелиев: Имаме нужда от позитивна кампания, а не от политически трикове

Днес вече добре знаем кой срещу кого е и срещу какво е, кой с кого не би се коалирал, очернен е всеки опонент. Призовавам политиците към смирение и позитивна кампания кой за какво е, кой какво ще обещае и свърши в интерес на народа. Това заяви президентът Росен Плевнелиев в изявлението си по повод предстоящите на 5 октомври предсрочни парламентарни избори.

В стартиралата на 5 октомври предизборна кампания политиците отново ще се състезават за доверието на избирателите. Във времето до 5 октомври регистрираните за участие в предстоящите избори 18 партии, 7 коалиции и 5 независими кандидати, ще имат възможност да представят своите платформи, идеи и визия за развитието на България през следващите четири години. Различното е, че тази кампания се провежда във втора година на тежко партийно противопоставяне, нестабилност, остри политически сблъсъци, а не сблъсък на идеи и концепции”, подчерта президентът.

Той изтъкна, че сега повече от всякога България се нужда от стабилност - обществена, политическа, финансова, а всички политически трикове ще бъдат наказани. България и българската икономика се нуждаят от реформи, от свежи идеи и тласък, който да даде и ясна перспектива и стимул да се инвестира, допълни Плевнелиев и посочи, че това създава работните места, повишава стандарта на живот на българските граждани, това очакват от политиците и нашите сънародници.

Според него политиците, съзнавайки своята отговорност пред нацията, трябва да се обединят около необходимостта да подкрепят дългосрочни приоритети и извършат неотложни реформи, за да гарантират стабилност и икономически растеж.

„Политическото обединение за провеждането на неотложните реформи, ще позволи да се мобилизира целия ресурс на нацията”, заяви Плевнелиев. „България ще бъде силна и богата държава само чрез приемственост и надграждане”, посочи Плевнелиев.

От свое име и от името на народа президентът Росен Плевнелиев изказва дълбоки съболезнования към близките на жертвите, които природното бедствие взе в изминалите часове, съобщиха от прессекретариата на президента. Държавният глава призова за солидарност към пострадалите от наводненията съграждани.

„Само с човещина, кураж и воля ще се справим с последствията от бедствието“, заяви президентът Плевнелиев.

Сподели:
Поредната манипулация: Радев заговори за „кръстоносни походи“ преди гласуване на новите санкции срещу Русия

Поредната манипулация: Радев заговори за „кръстоносни походи“ преди гласуване на новите санкции срещу Русия

Премиерът е непреклонен, че санкциите срещу агресора не са успели да спрат войната в Украйна, затова пък сериозно влияят на българската икономика

Радев на връх рождени си ден: От новата власт винаги се иска много и веднага

Радев на връх рождени си ден: От новата власт винаги се иска много и веднага

Премиерът изтъкна, че бъдещето на България зависи изключително много от това как ще работи централната власт с местната власт, защото не може да има слаби региони и силна модерна държава

Симеонова: Загубихме възможността да водим разговора за интеграцията на Западните Балкани

Симеонова: Загубихме възможността да водим разговора за интеграцията на Западните Балкани

Колкото и резонно да ни звучи френското предложение, българската дипломация трябва да бъде съпътствана и от публична дипломация и постоянна ангажираност, а не затваряне в една комфортна външнополитическа позиция, смята директорът на софийския офис на Европейския съвет за външна политика

Коментари (0)