Трябва да отидат и да арестуват главния прокурор. Кой е човекът, който създаде паниката първоначално около КТБ? Главният прокурор – той прати 13 прокурори там. Това остро и нестандартно изказване направи бившият вътрешен министър и фактор в новата формация АБВ Румен Петков.
Според юристи обаче то няма правна стойност, защото по Конституция никой не може да контролира главния прокурор, още по-малко да извърши ареста му.
По думите на Петков главният прокурор, вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветлин Йовчев и шефът на ДАНС Писанчев се държат като инструменти на един и същи човек, намеквайки за депутата на ДПС Делян Пеевски. Бившият МВР шеф припомни, че по заповед на Цацаров прокурори влязоха в банката, услужливо бяха извикани медиите, а два часа цяла България гледаше излъчвания какво се случва във финансовата институция. После скромно беше отбелязано, че не са били в банката, а във фирми, свързани с нея. Тук съучастници са и БНБ, извън всякакво съмнение, с мълчанието си, в първите часове и дни, смята политикът.
Той настоява държавата да отговори дали е теглила парите на свои фирми от КТБ
Иван Костов го каза ясно – ако държавата е теглила, то тя е авторът на покушението срещу банката. И този от държавата, който си го е позволил, трябва да бъде поставен по удара на Закона за банките, настоява човекът на Георги Първанов.
Още от България
България: Оставаме солидарни с Украйна и правото й на справедлив мир като суверенна държава
Страната ни подкрепи съвместно изявление на Европейския съюз в ООН след мащабните въздушни атаки на агресора Русия
Откриха две изчезнали деца от Варна
Двете деца сега са под полицейска закрила и са настанени в дом за временно настаняване на малолетни и непълнолетни
Слънце с летни жеги през деня, следобед се появяват облаци, дъжд в планините
България се радва на почти летни температури, но още в четвъртък времето ще се промени чувствително. Очакват се захлаждане, гръмотевични бури и локални градушки в много райони на страната.