27 Май, 2026

​Сидеров в ролята на оракул - видя война между САЩ и Русия, която ще унищожи света

​Сидеров в ролята на оракул - видя война между САЩ и Русия, която ще унищожи света

Целта на посещението на шефа на НАТО е да има постоянна база на военния съюз у нас, от която е възможно да се изпратят и български части в Украйна, изригна ТВ “Алфа” лидерът на “Атака” Волен Сидеров.

От ефира на телевизията си, която използва като бухалка срещу управляващите, националистът припомни, че хората му винаги са искали референдум за това дали България да излезе от НАТО.

В коментара си за посещението на генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг у нас миналата седмица и как то бе отразено от българските медии, Сидеров обърна внимание на факта, че всички всекидневници са публикували на първа страница една и съща снимка - на Борисов и Столтенберг и в тази връзка попита:„Да не би от един и същ щаб да се издават?"

Партийният лидер се жалва, че по време на протеста на "Атака" срещу посещението на Столтенберг депутатите му не били допуснати до президентството, а националните телевизии показали едва няколко секунди от протеста, за сметка на пространното отразяване на визитата на високопоставеният гост от Америка.

Сидеров обърна внимание и на скандално изказване на конгресмена Рон Пол във връзка с гласуваната резолюция, която осъжда действията на Руската федерация и която налага войнствен тон. Конгресменът я нарича “безразсъдна и смята, че тя може да провокира война с Русия, която да доведе до пълно унищожение”.

„Когато кажа нещо подобно от трибуната на парламента, отсреща има мълчание или подхилване. Този сбор от хора, който изпълва народното представителство и главно управляващата коалиционна мозайка подминават с абсолютно безхаберие предупрежденията ми. Както виждате високопоставени американски конгресмени, висши чиновници, министри казват също, че нещата са много опасни. Вашингтон провокира Русия. Това може да доведе до военен конфликт и до пълно унищожение на света. Явно, че в България са претъпени сетивата на така наречения политически елит. Очаквам обаче българското общество да реагира", призова от ефира председателят на "Атака".

В същата риторика той очерта и опасността България да бъде вкарана във военен конфликт, и въпреки опитите да бъде дискредитиран, той няма да спре да посочва тази опасност. И ако е останал още някакъв здрав разум в част от политиците и българското общество, то трябва да се преосмисли участието ни в НАТО и въобще цялата ни атлантическа насоченост, защото да си атлантик означава да обслужваш американските интереси", завършва канонадата си Волен Сидеров.

Сподели:
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"

 Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя

Коментари (0)