5 Март, 2026

​Явор Нотев: Сидеров е действал логично и адекватно на ситуацията няма цинизъм

​Явор Нотев: Сидеров е действал логично и адекватно на ситуацията няма цинизъм

Не съм давал обяснение, че Волен Сидеров е буйствал от недоспиване в петък вечер. Там където има полицаи и Сидеров присъства, винаги стават конфликти. Правата на народния представител не са по-различни от тези на обикновения гражданин. Но граждански дълг е, ако всеки един от нас види, че се извършва престъпление да противодейства. Нормално на сигнала на Сидеров е да се изпратят полицаи. Това обясни по Нова ТВ адвокатът Явор Нотев, които и депутат от партия Атака. Той е категоричен, че поведението на политика е логично и адекватно на ситуацията.

Ако видя, че някой продава наркотици в центъра на София, и аз ще реагирам по същия начин. Сидеров звъни на полиция и хаосът настава. От клиповете не може да се квалифицира нищо като нарушаване на обществения ред от Сидеров, обясни адвокатът. Нотев отказа да коментира дали от недоспиване или от допиване е действал така лидерът на Атака.

Искаше ми се да видя действия с особена дързост и цинизъм. Прокуратурата тепърва трябва да доказва твърденията си. Сидеров ходи без охрана и без имунитет по центъра на София, обяснява Нотев. Според него нереално е да се твърди, че политикът бил пиян, работел до късно всяка вечер.

Сподели:

Коментари (0)

Андрей Гюров свиква спешно Съвета за сигурност към МС

Андрей Гюров свиква спешно Съвета за сигурност към МС

Налага се да бъде направена нова оценка на ситуацията в Близкия изток и как тя кореспондира със заплахи за националната сигурност на България

Гюров се срещна с посланиците от ЕС, Великобритания и Швейцария, представи им приоритетите на кабинета

Гюров се срещна с посланиците от ЕС, Великобритания и Швейцария, представи им приоритетите на кабинета

Служебният премиер изтъкна пред дипломатите кой е основният приоритет на служебното правителство

ИТН се усъмни, че американските самолети са на летището с учебна цел

ИТН се усъмни, че американските самолети са на летището с учебна цел

"Да, САЩ ни е съюзник, най-големият в НАТО, но това не е операция на НАТО, така че това превръща гражданско летище във военна цел", коментира лидерът на партията Тошко Йорданов