13 Април, 2026

​Кольо Парамов: Фалитът на КТБ ще повлече още 3-4 банки

​Кольо Парамов: Фалитът на КТБ ще повлече още 3-4 банки

Ако Иван Искров, БНБ и още няколко икономисти продължат да водят КТБ към фалит, то страната е изправена пред криза и тя може да повлече още 3-4 родни банки. Това обяви по Нова ТВ финансистът Кольо Парамов. Той определи като хитрос решението на Иван Искров да отложи с още 20 дни отварянето на банката.

Вадят горещия картоф от ръцете си и го прехвърлят на следващия парламент и правителство. Искров получава 15 президентски заплати и нищо не прави. Парламентът ще трябва да вземе решението за бъдещето на тази банка. Тези, които направиха пуча миналата година и взеха управлението, сега се надяват на срутването на тази банка и така да се размие отговорността им. На Цветан Василев му се налага да сключи споразумение с прокуратурата и да проговори. Резерва на държавата го има само на книга, ще трябва да се извадят 6 млрд. за спасяването на КТБ, а парите реално ги няма. Това ще рефлектира върху цялата банкова система. Някои хора имат голям интерес това срутване да стане и да повлече цялата банкова система. Заинтересованите от това срутване на финансовата система участват в политиката. Фалит на КТБ не трябва да се допуска. Кризисната обстановка ще постави под заплаха и валутния борд. Зависимостта на Иван Искров е огромна и може да доведе до големи проблеми. Вежди Рашидов говори за финансова зависимост, а аз смятам, че освен финансово е и политически зависим. Авторът на този сценарий са хора от политическите среди, които реализираха пуча срещу Борисов, свързани са с големите политически формации, добави още Парамов.

Сподели:

Коментари (0)

Откриха дрон със снаряди в плавателен съд до плажа в Синеморец

Откриха дрон със снаряди в плавателен съд до плажа в Синеморец

Групата за разузнаване, обозначаване, извличане, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси от военноморската база беше активирана по заповед на командира на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов

Слънце и облаци, по-облачно над планините, с лек полъх от юг

Слънце и облаци, по-облачно над планините, с лек полъх от юг

Ще духа слаб, след пладне умерен вятър от изток-югоизток.  Максималните температури ще са между 13° и 18°, за София – около 16°.

Николай Попов: Аз съм баща, завинаги!

Николай Попов: Аз съм баща, завинаги!

"Има си Бог. Той ще ме съди, а не фалшиви месии, крещящи в хор."