За разлика от други избори, съм изключително разтревожен, че след 5 октомври в България може да има стабилност. След 5 октомври има много реален факт, много е възможно да не се направи правителство и това да ни повлече в много тежка и след това неизлечима криза години наред. Това каза в интервю за предаването „Седмицата” на Дарик радио лидерът на ПП ГЕРБ Бойко Борисов.
„Дори и висок изборен резултат на ГЕРБ, не означава стабилност. На нас ни трябва този резултат, за да може другите политически партии да видят в какво състояние са. И ако ни е мила държавата, след това да сядаме и да търсим начин за минаване през тази изключително тежка криза, без да фалираме и да си разбием държавата. Това съм казал и това продължавам да твърдя”, допълни лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
„Няма организация на ГЕРБ в страната, която би подкрепила съвместно управление с ДПС. Ако БСП ни победи, защото на 5 октомври е възможно да бъдем победени от БСП, аз ще ги подкрепя във взимането на решение в името на стабилността. „България без цензура” няма как, да има коалиция с тях, по простата причина, че коалицията, която я направиха, няма как да има нито „чисти” ръце, нито каквото и да било. РБ се държат така последния месец, че е явно, че не искат коалиция”, заяви още Бойко Борисов
Решението за КТБ никой не може да го даде в момента, защото ни трябва реален доклад на квесторите за финансовото състояние на банката. За съжаление, БНБ нищо не прави в тази посока и прехвърля отговорността на политиците, каза още Борисов по темата за КТБ.
Още от България
Подадени са 9 сигнала за бомби в институции в София, един е за детска градина
В сигналите има заплахи за взривяване
Радев: Децата трябва да се възпитават в семейството и училището, а не от социалните мрежи
"През седмицата България беше потресена от садистичното убийство на Георги Кузев. Правителството ни прие първи стъпки за справяне с младежката престъпност", заяви премиерът
Демерджиев сезира прокуратурата за десетки милиони евро аванс за строежа на Е-79
Разследването е започнало през 2022 година и се отнася за строежа на международния път Е-79 в участъка между Монтана и Видин