21 Февруари, 2026

А. Агов: Да не слагаме пръст в цепнатината, която съществува в момента между ЕС и Русия

А. Агов: Да не слагаме пръст в цепнатината, която съществува в момента между ЕС и Русия

"Трябва да се научим да се борим за националния ни интерес", заяви Румен Петков пред бТВ.

"На начина, по който беше посрещнат премиера Давутоглу, би завидял и Леонид Брежнев, но да сме наясно – ако се стремим да заемем ключово място и роля в отношенията между Русия и Турция, едва ли това е най-доброто решение за нас", коментира Петков. 

Според него, трябва да се търсят "интензивни" решения на проблемите ни с Русия.

"Не трябва да слагаме пръст в тази цепнатина, която съществува в момента между Европейския съюз и Русия", заяви Асен Агов и коментира изказването на Владимир Путин, че позицията на България за "Южен поток" е била "беззъба".

"Подобни изрази не са приети в международните отношения. Позицията ни не беше беззъба, а в съответствие с решенията на ЕК, ние спазваме техните регламенти", допълни Агов.

"Ние не успяхме да се преборим за националния ни интерес. Той предполага изграждането на "Южен поток" и гарантирането на газовите доставки и обезпечаването на българската енергетика", каза още Петков.

"Не е сигурно дали Владимир Путин няма да се отметне от решението си за спирането на "Южен поток". Преди година и малко той спря "Южен поток", сега е скаран с Анкара и спира "Турски поток", коментира бившият депутат.

Сподели:

Коментари (0)

Честита промяна!  Избраха Станишев и шефката на “България-Русия” в  ИБ на БСП

Честита промяна! Избраха Станишев и шефката на “България-Русия” в ИБ на БСП

На свое заседание днес Националният съвет на Българската социалистическа партия, по предложение на председателя на партията Крум Зарков, избра нов състав на Изпълнителното бюро

Атанасов: Имам сериозно притеснение от сценарий: "Радев премиер, Йотова президент"

Атанасов: Имам сериозно притеснение от сценарий: "Радев премиер, Йотова президент"

По думите му Румен Радев е „човек с червен хастар“, който гледа „на изток“ и демонстрира евроскептицизъм – профил, който буди тревога в контекста на геополитическата нестабилност.

Камелия Нейкова: Андрей Гюров не ни е обяснил какво е "вицепремиер по честността на изборите"

Камелия Нейкова: Андрей Гюров не ни е обяснил какво е "вицепремиер по честността на изборите"

"Цицелков трябва да напусне и Обществения съвет към ЦИК", това са неправителствени организации, които само подпомагат дейността ни", казва тя