18 Август, 2026

А. Найденов: В докладната на Радев се говори за авионика, а не за двигатели

А. Найденов: В докладната на Радев се говори за авионика, а не за двигатели

"Всичко, което се случва след повдигането на обвинение на министъра на отбраната в оставка Николай Ненчев е част от неговата лична битка с ген. Румен Радев", коментира пред бТВ депутатът от БСП и бивш министър на отбраната Ангел Найденов.

По думите му, твърдението на Ненчев, че новоизбраният президент и бивш командир на Военновъздушните сили е поръчал МиГ-овете да бъдат ремонтирани в Полша е "некоректно цитиране" на докладна записка от зам.-министъра на отбраната. 

"Във въпросния документ става дума за посещение в Полша и Словакия на водена от ген. Радев делегация, но никъде не се споменава за ремонт на двигатели на изтребителите. Единствено се казва, че представлява интерес опитът на Полша в модернизацията и техническата поддръжка на самолетите МиГ-29", заяви Найденов. 

Според него, става дума само за авиониката, тоест, електрониката, на самолетите.

Найденов коментира, че "политическа предубеденост е попречила на министър Ненчев да изпълнява сключените договори за ремонт с руската компания "РСК МиГ". 

Сподели:
Нивото на Дунав при Галац  спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години

Нивото на Дунав при Галац спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години

Островът в средата на реката близо до Галац се разраства както на дължина, така и на ширина и това принуждава ферибота, свързващ Галац с окръг Тулча, да заобикаля няколкостотин метра, за да избегне засядане

По Путински: И Радев поиска военна подготовка в училищата

По Путински: И Радев поиска военна подготовка в училищата

В програмата на правителството е заложено учениците да придобият повече знания и умения за реакция при извънредни и кризисни ситуации, а предмета "Добродетели и религия" остава за учебната 2028/2029

Задимена е голяма част от община Трън, готвят се за възможно навлизане на огъня от Сърбия

Задимена е голяма част от община Трън, готвят се за възможно навлизане на огъня от Сърбия

Към настоящия момент не са установени огнища на пожар в България. На терен са разположени дежурни екипи, които следят обстановката и са в готовност за реакция.

Коментари (0)