"От миналата година в енергетиката се извършва една тиха революция", заяви енергийният експерт Атанас Тасев.
Според него, промените в законодателството и практиката, извършени от управляващите са поставили добра основа за решаване на проблемите в енергетиката, включително покриването на дефицита в сектора.
"Все още сме в сферата на хипотезите, дали има газ, ще стане ясно едва след сондажите. Но добрата новина е, че такива големи компании инвестират в проучвания. Това означава, че шансовете са доста добри. Това са суми от порядъка на стотина милиона, което ние не можем да си позволим самостоятелно", коментира той проучванията за газ и нефт в Черно море.
"Възраждането на "Южен поток" е възможно, заради влошаването на руско-турските отношения. Много пъти съм казвал, че това не е сантимент на българо-руската дружба, а най-изгодния икономически проект", заяви Тасев.


Коментари (0)