Днешното дело бе отложено заради неявяване на адвоката на Йосифов, който изненадващо сменил защитата си. Вече осъденият на 18 години Йосифов ще бъде представляван от топ адвоката Марин Марковски, който отсъствал днес по болест.
Делото във ВКС е насрочено за 27 февруари, съобщи за Дарик адвокатът на родителите на Ангел Петров Христо Мишев, който разкри, че обвиняемият сменил адвоката си, защото не разполагал с достатъчно пари, за да плаща на адвоката си.
Йосифов бе осъден за това, че на 23 септември 2011 г. с буса си е прегазил Ангел Петров. След инцидента избухнаха размириците срещу фамилията на ромския бос Цар Киро. Местните хора въстанаха и започна унищожаване на имуществото на Кирил Рашков. Проведоха се редица протести в цялата страна.
Първоначално Пловдивският окръжен съд постанови 17 години затвор за Йосифов, след което апелативните магистрати увеличиха присъдата му с една година. Самият Йосифов първо твърдеше, че мислел, че блъснал куче, след това се отрече от показанията си. Делото, насрочено във Върховният касационен съд днес, бе по жалба на Симеон Йосифов. Неговото искане е за връщане на делото за ново разглеждане в Пловдивския апелативен съд, който да намали наложеното наказание заради смекчаващи вината обстоятелства.
Местните в Катуница, близките и роднините на Ангел смятат, че Симеон Йосифов не е истинският убиец.
Още от България
Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“! Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона
Бившият държавен глава отбеляза, че по случая „Баба Алино“ все още не е чута официалната позиция на ДНСК.
Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?
Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ
Депутатът беше категоричен, че отговорността за настоящото управление е изцяло на президента Румен Радев и „Прогресивна България“