4 Февруари, 2026

Боряна Димитрова: Хората искат проблемите да бъдат решени, а не да бъдат заметени с няколко министерски оставки

Боряна Димитрова: Хората искат проблемите да бъдат решени, а не да бъдат заметени с няколко министерски оставки

Боряна Димитрова

Ще трябва да очакваме още министерски оставки, но нищо не подсказва, че се задават предсрочни избори, коментира Татяна Буруджиева

"Никой не очакваше тази трагедия да се случи, но очевидно трябва да има поемане на политическа отговорност. Само оставките обаче не са достатъчни", коментира пред БНТ социологът Боряна Димитрова.

Димитрова представи резултатите от проучване на "Алфа Рисърч", според които 61% от хората одобряват министерските оставки. Сходен процент - 61.3% заявяват, че промените в кабинета не им влияят.

"Хората очакват конкретните проблеми да бъдат решени, а не да бъдат заметени с няколко министерски оставки", каза още Боряна Димитрова.

Политологът Татяна Буруджиева коментира, че трагичният случай край Своге просто ускорява едни процеси, които така или иначе ще се случат.

"Тепърва ще се обсъжда дали ще се остане само с тези оставки. Мисля, че към края на септември ще видим една изчистена формула за промени в кабинета. Въпреки исканията на опозицията обаче, няма нищо, което да предвещава предсрочни избори", подчерта Буруджиева.

"Опитът на НФСБ да покаже, че е равностоен партньор, показва че има криза в комуникацията в коалицията. Коалиционната формула е много сложна, ние нямаме достатъчна политическа култура, за да сме толерантни към партньорите си", коментира тя.

"Мнението на хората за трите министерски оставки носи ясен политически сигнал – че по цялата система е необходим ред. Хората искат конкретните проблеми да бъдат решени, а не да бъдат заметени с няколко министерски оставки. Нуждаем се от подредба не само на коалицията и на правителството, но и от подредба на държавата", допълни Боряна Димитрова.

Сподели:

Коментари (0)

Убитите край Петрохан - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

Убитите край Петрохан - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

"Ако наистина на място са били агенти на ДАНС, това е вече опасно - застрашена е националната сигурност"

Царското семейство за разсекретените документи: Кирил Сакскобургготски никога не се е виждал с Епстийн

Царското семейство за разсекретените документи: Кирил Сакскобургготски никога не се е виждал с Епстийн

Той е присъствал на събитие, свързано с наградите БАФТА, което "не е организирано от Епстийн и поканата не е била от него"

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Добави, че няма никакъв контакт с Румен Радев, откакто той е напуснал президентството. "Той си прави партия, аз си гледам моята", каза лидерът на ГЕРБ