21 Май, 2026

​Генерал и Дончева в скандал по bТВ: АБВ е свързано с генералското движение в БСП

​Генерал и Дончева в скандал по bТВ: АБВ е свързано с генералското движение в БСП

Алтернативите на БСП – Движение 21 и АБВ влезнаха в открита битка в студиото на bТВ. Татяна Дончева директно посочи, че партията на Първанов е повече близка до митичното генералско движение в БСП, отколкото до принципите на социалдемокрацията.

В листите им е пълно с генерали от МВР и армията. Движение 21 е алтернатива на БСП, на статуквото и връзките на социалистите с Доган, които бяха задушени от ДПС. Алтернатива на статуквото не може да се роди от част от тези обръчи и хора, които направиха много компромиси през прехода. За това БСП и други формации не могат да са алтернатива. Първанов и Румен Петков са част от тези компромиси. Те командваха в БСП, ако не ги бяха изключили и до сега щяха да си стоят там. Ние разчитаме на млади хора, неопетнени в политиката, заяви лявата фурия.

Думите на Дончева провокираха опонента й от АБВ – ген. Валентин Петров. Той е спорна фигура от бившото ръководство на МВР. Петров получи кадрова реализация и от провинцията по времето на СДС го изстреляха в ръководството на националната полиция. По-късно обаче той се оказа много близък до бившия червен министър на МВР Румен Петков. Именно през този период излезнаха разработки на ГДБОП, че генералът и близки до него са свързани с бизнес кръгове и алкохолен производител.

Дончева манипулира общественото мнение, манипулацията е едно от основните и оръжия. Вие сатанизирате някои от лидерите на АБВ и това го правите отдавна. Да се говори, че лидерите на АБВ са част от мафията и олигархията не отговаря на истината. Вие също манипулирате общественото мнения скрихте преди години от доклада по делото „Галерия”, че и вашият телефон е проверяван и въпросът е дали това беше ваш личен телефон или на една фирма. Дончева да каже дали има връзка с бизнеса, атакува я генералът.

Никога не съм твърдяла, че Румен Петков и Първанов за свързвани с мафията и олигархията, това го твърди Валентин Петров. Хората в БСП не са маскари, там има много читави, които искаха промяна, и през годините аз съм работила за тях. След последното правителство на Орешарски и връзките им с Пеевски БСП повече не може да се промени. А Георги Първанов и Румен Петков нямаха нищо против Серегей Станишев и го подкрепяха до преди година , а сега се опитват да са им алтернатива. В нашите листи няма генерали и хора от армията и МВР. Ние искаме да привличаме хората от науката, а не фуражки. Що се касае до доклада на ДАНС, той е сложен на сайта им, аз съм била адвокат и имам различни контакти, но винаги съм правила разграничения от бизнеса, посочи Дончева.

Сподели:

Коментари (0)

Парламентът ограничи правомощията на особения управител на „Лукойл“ Румен Спецов

Парламентът ограничи правомощията на особения управител на „Лукойл“ Румен Спецов

Разпоредителните сделки на дружеството, които той одобрява, ще могат да се обжалват пред окръжен съд

Радев назначи нови заместник-министри в четири министерства - двама от тях в МВР

Радев назначи нови заместник-министри в четири министерства - двама от тях в МВР

Емил Ганчев и Венцислав Катинов стават заместник-министри на вътрешните работи

Петрова и външният министър на Канада обсъдиха откриване на посолство на страната у нас

Петрова и външният министър на Канада обсъдиха откриване на посолство на страната у нас

Основен акцент бе поставен върху разширяването на партньорството в области като сигурност и отбрана, енергетика, търговия и инвестиции