"Целта е не само да приемем бежанците, а и да проведем политика за тяхното интегриране". Това каза министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова в Пловдив при откриването на форума „Аутсорсинг дестинация България 2015“ в Пловдив, предаде „Фокус”.
По думите й, точният процент на бежанците, които трябва да приеме България ще бъде обсъден и уточнен на съвет в Брюксел. Бъчварова допълни, че се мисли върху организацията за приемане на бежанци и добави, че целта е да се задоволят техните нужди. „Това е дълъг процес, но България вече има опит с бежанците.”
Тя каза още, че има схема за издръжка на бежанските центрове в страната с Европейски средства, но все още е рано да се коментира. На въпрос, дали България ще постави условия при приемането на бежанците да стане част от Шенгенското пространство, както е направила Румъния тя каза, че квотното разпределение не е „пазарлък”.
Още от България
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия