24 Февруари, 2026

Бъчварова с "грешка на езика", нямало да има втори лифт в Банско

Бъчварова с "грешка на езика", нямало да има втори лифт в Банско

Няма решение за строителството на втори лифт на Банско, обяви вътрешният министър Румяна Бъчварова, цитирана от БТВ. Тя уточни, че вчера е допуснала грешка на езика, казвайки, че съветът на управляващата коалиция е обсъдил изграждането на съоръжението. Вместо това е бил поставен въпросът за концесията от 2001 г., свързана със защитени територии в община Банско.

„Основна тема беше позицията, която правителството трябва да има по отношение на концесията от 2001 г. Само преди година министър Василева (Ивелина Василева, министър на околната среда и водите, бел. ред.) спомена, че се налага такова решение на правителство. Една година изчакваме позицията на коалиционните ни партньори“, каза Бъчварова.

Сподели:

Коментари (0)

Годишнината от войната в Украйна - филмът "Ukraine: Love+War” отдава почит пред моралната сила на украинците

Годишнината от войната в Украйна - филмът "Ukraine: Love+War” отдава почит пред моралната сила на украинците

За първи път пред публика ще бъде преставена артинсталацията „Молитва за неразрушимото“

Буруджиева: Необичайно е за една нощ да бъдат подменени  всичките 28  областните управители

Буруджиева: Необичайно е за една нощ да бъдат подменени всичките 28 областните управители

"Ако искаш да промениш нещо, трябва да действаш радикално", заяви Георги Куртев

Среща-поклон пред героизма на украинския народ - днес, пред храма "Св. София"

Среща-поклон пред героизма на украинския народ - днес, пред храма "Св. София"

Днес българи и украинци се събират у нас, за да изразят своята съпричастност към Украйна, която вече четири години отстоява суверенитета си пред лицето на руската агресия.