18 Февруари, 2026

“България на гражданите”: Добросъседството не е приоритет за ГЕРБ

“България на гражданите”: Добросъседството не е приоритет за ГЕРБ

Според лидера й Меглена Кунева България би могла да постави открито своите изисквания, да подкрепи даването на дата за начало на преговорите и в техния ход да следи за изпълнението им. Практиката на европейската политика показва, че е по-добре отворените въпроси да се решават в рамките на преговорите, в съответните преговорни глави, с експертни аргументи, а не през медиите. 

С този акт правителството на Бойко Борисов не предлага решения на съществуващите проблеми, а напротив - прави диалога между съседните страни още по-труден ", посочват от партията на Меглена Кунева.

От движението са категорични подобряването на отношенията в региона очевидно не са приоритет на политиката на Борисов. Те са на мнение, че целта на отказа е да се мобилизира вотът на националистически настроените избиратели у нас.

"Това сочи отказът на ГЕРБ в последния момент, без никакви предварителни сигнали и действия от началото на мандата, в съчетание с наближаващите избори и драстичния спад в доверието към управлението на Борисов. Предвид вземането на решение чрез консенсус в ЕС, гръцката позиция по името би спряла Македония и без България да наложи вето", се казва още в разпространено до медиите съобщение на "България на гражданите".

От движението обясняват, че според тях добросъседството, „противно на схващанията в ГЕРБ", значи своевременно сигнализиране за наличието на проблем, за набелязване на последващи действия и за очаквани резултати.

 

Сподели:

Коментари (0)

Правителството отпусна 270 000 евро за охрана на демонтираните фигури от "Паметника на Съветската армия"

Правителството отпусна 270 000 евро за охрана на демонтираните фигури от "Паметника на Съветската армия"

Със средствата ще се покриват също наема на скеле и на ограда, коeто обезопасява монумента. Дейностите се възлагат от областния управител на София.

Да се забрани държавата да делегира контролни функции на НПО - от ИТН внесоха закон

Да се забрани държавата да делегира контролни функции на НПО - от ИТН внесоха закон

"Един проблем освети една отвратителна връзка, Петрохан е гадна тема и с позиви за повръщане"

Арестуваха учител по математика, блудствал с две деца в плевенско село

Арестуваха учител по математика, блудствал с две деца в плевенско село

Задържан е за 72 часа, вероятно ще бъде оставен за постоянно в ареста