27 Април, 2026

Бареков оскверни деня за размисъл - праща SMS-и

Бареков оскверни деня за размисъл - праща SMS-и

ЦИК се закани, че ще санкционира партията на Бареков заради изпратените SMS-и с поздрав за 24 май, когато е денят за размисъл.

От Комисията са били категорични, че независимо, че съобщението е от гражданско сдружение, а не от партия, фактът, че то е подписано от Бареков, който е пряк участник в изборите, е достатъчно основание случаят да бъде определен като нарушение. Също така името на сдружението съвпада с това на партията, което поставя съобщението на границата на агитацията.

Членовете на ЦИК са сигнализирали с  писмо оператора, за да прекрати изпращането на съобщенията, пише Offnew. 

Случаят беше разгледан в ЦИК, след като там постъпили няколко сигнала. Членовете на комисията се обединиха около мнението, че в случая става въпрос за заобикаляне на Изборния кодекс, като така се прави внушение с цел предизборна агитация.

Припомняме, че навръх деня за размисъл, неопределен брой български граждани, най-вече пенсионери, са получили честитки за националния празник от новоизлюпения политик и неговата формация. Това се е случило под формата на текстови съобщения до личните им мобилни телефони.

Сподели:

Коментари (0)

Слънце, почти ясно небе и слаб вятър, затопля се

Слънце, почти ясно небе и слаб вятър, затопля се

Максималните температури достигат между 15° и 20°, в югозападните райони малко по-високи, в София - около 17°

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Една от гилзите поначало е липсвала - намерена е сега, след стопяването на снега

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

"Можем да си сътрудничим в парламента с “Прогресивна България”, разполагаща с мнозинство от 131 гласа, по избора на ВСС и Инспекторат на ВСС и по Закона за съдебната власт"