21 Март, 2026

Бареков притеснен за живота си, иска охрана от НСО

Бареков притеснен за живота си, иска охрана от НСО

Евродепутатът вече е сезирал главния прокурор Цацаров и е поискал да му бъде осигурена охрана от НСО. 

Сигналите към прохождащия политик били отправени чрез SMS-си на телефона на лидера на „България без цензура", както и през медиите. Бареков е поискал от премиера Бойко Борисов, от президента Росен Плевнелиев и от НСО да му осигурят охрана заради заканите за физическото му ликвидиране. Сигналът за заканите е подписан от председателя на КС на ББЦ Мария Календерска, съобщава bnews.

"Част от нападките, на които е подложен напоследък г-н Бареков са свързани със заплахи за физическа саморазправа, които целят разчистване на сметки. Имаме основателни причини да се съмняваме, че публичните му изказвания, в които се дебатират политическите му отношения с Христо Ковачки, са провокирали поръчителство за посегателство върху личността му.

Ясен пример за това е публикацията в ежедневно издание, принадлежащо към голяма и реномирана медийна група, позоваваща се на собствен източник, а именно в-к „Всеки ден“ в броя от 03 февруари 2015 г., която прилагаме към настоящото писмо, със заглавие: „Плашат Бареков с побой”, в която недвусмислено се твърди, че според източници на изданието се планират „цензуриране с гьостерица”, „здрав кьотек” и „мариз”, се посочва в сигнала.

В него се отправя молба за осигуряване на персонална охрана на Николай Бареков в качеството му на член на Европейския парламент и председател на ПП „България без цензура“, която охрана да обезпечи неговата физическа сигурност и да гарантира неприкосновеността на личния му живот, както и да документира евентуално посегателство върху личността му през времето, когато той се намира на територията на Република България.

По редица причини г-н Бареков почти не пребивава в България и ресурсът на Националната служба за охрана няма да бъде ангажиран в голяма степен, се посочва в документа. 

Резонен остава въпросът - след като преди време ГМО-политикът се закани да прави кариера в Брюксел, има ли резон да го пазят от българските специални служби?

Сподели:

Коментари (0)

 Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

"Водещо за нас е да помогнем където има нужда - целенасочено и премерено, по отговорен към бюджета на държавата начин", заяви премиерът на среща с работодатели

Профил  с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има  обитаема постройка-  джиповете и АТВ-та са отивали там

Профил с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има обитаема постройка- джиповете и АТВ-та са отивали там

Към поста са приложени и изображения, за които се твърди, че са от Google Maps и показват предполагаемото местоположение на обектите

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Това заяви президентът в Гимназията за преподаване на чужди езици „Симеон Радев“ в Перник, където заедно с ръководството и учениците отбеляза Международния ден на Франкофонията.