14 Януари, 2026

Бареков си повярва: Ако съм премиер, България става по-богата

Бареков си повярва: Ако съм премиер, България става по-богата

Лидерът на „България без цензура” Николай Бареков заяви, че България може да стане по-привлекателна за българите в чужбина, само когато бъде по-богата държава. „Това може да стане с икономически растеж и с избирането на ново правителство, начело на което да застана аз", каза още той в интервю за агенция "Фокус"

Според Бареков сега България давала лош пример в света с отношението си към сънародниците в чужбина.

Аз, като политик, искам да обещая, че по наше време паспортите на българите в чужбина ще се дават в рамките между 2 седмици и 2 месеца, по-скоро като административна процедура, заяви бившият журналист.

Той коментира и състоянието на българската армия по следния начин:

"Трябва да възстановим Новата българска държава, която да издигне армията в положението, което беше преди около 20 години – един от основните стълбове на обществото. Армията е не само въпрос на национална сигурност, тя е социален феномен. Когато има хубава, здрава Българска армия, има млади хора, които взимат добри заплати, които са добри патриоти, българите в чужбина се чувстват по-спокойни, включително тези от тях, които имат желание могат да идват и да служат в редовете на българската армия, вземайки български паспорт”, допълни той.

Николай Бареков поиска и въвеждането на мониторингов механизъм от България спрямо Македония и "неподкрепянето на Македония за членство в ЕС, ако тя не изпълни условието да признае българско мнозинство в своите граници".

ПП „България без цензура” иска още да върнем армията като образователна и трудова повинност.

Това щяло да създаде трудови навици сред населението, предимно сред ромите, които били трайно десоциализирани.

Бареков си поиска и български университет в чужбина - "може би в Украйна, може би в Молдова, който да даде възможност на българските студенти (както има американски университет в Благоевград) българските младежи и студенти там да получават българско образование, което да е съизмеримо с европейските традиции".

Сподели:

Коментари (0)

Мирчев: Шефът на ДАНС пита дали има заплахи за Пеевски и Борисов, спасява охраната им

Мирчев: Шефът на ДАНС пита дали има заплахи за Пеевски и Борисов, спасява охраната им

„Всичко това се прави, за да може те да не слизат от властта и за да опраскат машинното гласуване.“

Кога малките автомобилни части правят най-голямата разлика на пътя

Кога малките автомобилни части правят най-голямата разлика на пътя

Понякога най-важните неща в автомобила са тези, за които почти не се замисляме. Докато колата върви гладко и видимостта е добра, рядко обръщаме внимание на дребните механизми, които работят безотказно във фонов режим. Истината е, че именно те често се оказват решаващи в критични ситуации на пътя.

Символна роза е логото на лидерството на България в Стратегията за Дунавския регион

Символна роза е логото на лидерството на България в Стратегията за Дунавския регион

Логото символизира единството в многообразието, както и водещата роля на страната ни в насърчаването на сътрудничеството по Дунавската стратегия