Новоизлюпената партия "България без цензура" показа поредно безумно действие. Начело с ГМО политика Николай Бареков, тя обяви "правителство в сянка". Причината - да покаже, че ако се наложи сред българския електорат, може да представи по-качествени кандидатури от сегашните и да управлява веднага.
За сектор икономика, социална политика и енергетика, пленумът на ББЦ номинира зам.-председателите на партията Рада Коджабашева и Ангел Славчев, председателката на женската структура на партията „Евромайки“ Калина Крумова и областният лидер в Сливен Георги Балабанов.
За финансовата сфера изпълкомът избра депутатът Светлин Танчев, завършил финанси в „Харвард“ и градският лидер в Пловдив Хайк Гарабедян, завършил финанси в Чикаго. Доц. Христо Бозов, лидер във Варна, е номинацията на ББЦ за здравен министър.
За секторите Национална сигурност, МВР, отбрана са номинирани зам.-председателят на ББЦ Росен Петров, бившият главен секретар на МВР Николай Радулов, ген. Димитър Цветков и ген. Валери Григоров. За образование и култура изборът е проф. Мирослава Кортенска.
Номинациите за външен министър са лидерът на ББЦ Николай Бареков и депутатът Светлин Танчев. За сектор правосъдие номинациите са общинският лидер в Перник Катя Иванова, която ще е представител на ББЦ в ЦИК, Васил Иванов, председател на адвокатската колегия в Кюстендил и зам.-председателят на градската структура в Пловдив адв. Дяко Дяков.
Главният секретар на ББЦ Стефан Кенов е предложението на партията за министър на регионалната политика, както и областните лидери на Габрово и Благоевград Ивелина Йосифова и Рашко Динков.
За младежката политика номиниран бе лидерът на младежката структура на ББЦ Никола Митев.
"Към нашите кандидатури ще прибавим тези на партньорите ни", обясни Бареков и посочи, че лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов би бил отличен министър на отбраната, лидерът на ЗНС Румен Йончев – на земеделието, а Любен Дилов-син за културата.


Коментари (0)