За броени часове и без инциденти завърши предаването на протоколите от секционните комисии в София. Членовете на 25 и 24 Районна избирателна комисия приемаха изборните книжа в НДК, докато в зала "Универсиада" очакваха резултатите от гласуването за президент в 23 Районна избирателна комисия и балотажа за кмет на район "Младост".
По-малкият обем работа и бързото преброяване на бюлетините доведе до струпване на много хора пред НДК. Бавното пропускане заради засилените мерки за сигурност и проверката със скенери породи недоволство сред членовете на Секционните избирателни комисии. Създадената организация обаче позволи бързото приемане на протоколите. Само за час 1/5 тях вече бяха обработени.
Още от България
Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки
"Той е грим, който подчертава хубавите страни, глупостта остава резистентна. Но широките маси се кефят, те са податливи на елементарни декори", пише тя
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем
Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване