5 Февруари, 2026

Бивш МВР-шеф: Промените в сектор "Сигурност" са разумни и задължителни

Бивш МВР-шеф: Промените в сектор "Сигурност" са разумни и задължителни

Промените в сектор Сигурност, които се предлагат - връщането на ГДБОП към МВР и възстановяването на функциите на президента да назначава главен секретар, са разумни и напълно разбираеми. Това становище изрази Емануил Йорданов, бивш министър на вътрешните работи в правителството на Иван Костов в Сутрешния блок на България Он Ер. 

"По отношение на ГДБОП е абсолютно нормално една полицейска служба да намери отново своето място отново в рамките на МВР. Мисля, че за ефективността на работата на министерството е добре всички полицейски служби да имат едно и също място, да имат едно и също командване. Разделението им води единствено до увеличение на администрацията и до разминаване в едно или друго действие. Очевидно е, че тези промени са необходими, защото в миналия мандат правеше впечатление, че министър Йовчев се опитва да се освободи от една или друга служба без да има ясно обяснение за това защо я извежда извън състава на МВР." - обясни Йорданов.

Според него за момента нищо кардинално не трябва да се променя и акцентът трябва да падне върху организацията на работа, подбора и обучението на кадрите. Това е отговорност на министъра на вътрешните работи, подчерта Йорданов.

Що се отнася до съдебната система и в частност съда, той работи на базата на закони, които се приемат от НС. Но когато тези закони имат съществени дефекти, те ще рефлектират и върху качеството на работа, коментира още Йорданов.

Сподели:

Коментари (0)

Божанов за ужаса в "Петрохан": Преструващи се на гл. прокурори се правят на филмови критици, вместо да разследват

Божанов за ужаса в "Петрохан": Преструващи се на гл. прокурори се правят на филмови критици, вместо да разследват

По неговите думи в публичното пространство циркулират най-различни версии по случая

Бивш зам. прокурор на София: С версиите за убийствата на "Петрохан" разследването отива под храстите

Бивш зам. прокурор на София: С версиите за убийствата на "Петрохан" разследването отива под храстите

“Oбществото действително иска отговори", заяви Роман Василев. Раните по труповете показват "криминално отношение" към жертвите.

Закопчаха бургазлия, произвеждал синтетична дрога на тавана си

Закопчаха бургазлия, произвеждал синтетична дрога на тавана си

Полицаи иззеха множество наркотици от таванското помещение на жител на Бургас, превърнато в лаборатория за производство на синтетична дрога