Шефът на митичното Шесто управление на Държавна сигурност Димитър Иванов заяви, че шефовете на ДАНС Владимир Писанчев, Цветлин Йовчев и Константин Казаков са втората вълна в службите за сигурност, след него. Димитър Иванов призна, че и тримата са защитавали научни трудове в библиотекарския университет, на който той е президент, но трябвало да се види дали са били на тези позиции, когато са защитавали. Получило се е натрупване във времето на тези дисертации. Но и тримата били кадри на новото време и нямало нищо чудно, че един като направел докторат някъде, и другите тръгвали по този път. Иванов отрече да има библиографско-сарайска мафия, а университетът му нямал нищо общо с операция "Червеи" и с ДПС.
"Не предоставяме ние научните трудове, които тримата са изкарали, ние сме осъществили защитата за нуждите на ДАНС, а не за нуждите на УНИБИТ, затова научните им трудове не ги предоставяме ние, те са с гриф "Строго Секретно", но това не е проблем на университета", поясни той. По думите му няма нищо притеснително шефовете в ДАНС да преподават в университета по блиблиотекарство, след като има премиери от УНСС, където се преподава и право.
Димитър Иванов изрази опасения, че атаките срещу учебното заведение, отправяни от депутата Атанас Атанасов са заради сегашния шеф на ДАНС. Някои хора искат смяната му, но за това да се обърнат към премиера.


Коментари (0)