22 Март, 2025

Бизнесмен от Банкя прави плантация от боровинки

Бизнесмен от Банкя прави плантация от боровинки

Плантацията на Иван Терзийски ще е в санданското село Левуново и петричкото Ново Кономлади

Инвестиционното предложение е на бизнесмена Иван Терзийски от град Банкя. Басейнова дирекция „Западнобеломорски район"-Благоевград издаде становище, че предвидените дейности на фирма „Спорт Трейдинг" ЕООД няма да окажат негативно влияние върху водите в района.
 
Боровинки ще се засадят върху земеделска площ на територията на санданското село Левуново и петричкото Ново Кономлади.

Бизнесменът вече отглежда бъз в петричкото село Капатово и санданското Хърсово. Той иска да изгради две системи за капково напояване – и за боровинките, и за бъза. Водата, която ще ползва, е от мрежата на „Напоителни системи", клон Струма-Места, за което вече има сключен договор.

„В нашето село боровинките ще са на площ от 30 декара. За нас всяка инвестиция е добре дошла. Тук обаче е доста топло, сигурно ще отглеждат боровинките по някакъв нов начин. Сигурно е, че ще бъдат наети работници от селището ни. Преди време инвеститорът закупи земята, която беше на частни стопани", каза кметът на село Левуново Методи Фетвов.

Сподели:
Държавата ще създава хранителни магазини в пощите с ниски цени

Държавата ще създава хранителни магазини в пощите с ниски цени

Депутатите одобриха създаването на търговско дружество, което чрез вериги от магазини ще осъществява търговия с хранителни продукти от първа необходимост с търговска надценка до 10%

Изфъфлена пропаганда омесена с ръце

Изфъфлена пропаганда омесена с ръце

Ръкоблудстващият Райчев приложи един стар трик на софистите, разви яростно една неистинска теза и така я нападна, че зрителите не можаха да разберат накъде отива безсмислената война между агресора и нападната Украйна

 На 31 май ще бъде тазгодишното поклонение в памет на жертвите на концлагера „Белене“

На 31 май ще бъде тазгодишното поклонение в памет на жертвите на концлагера „Белене“

За трета поредна година граждани, общественици, неправителствени организации и представители на партиите БЗНС и „Обединени земеделци“ сформират Инициативна група, която поема организацията