29 Март, 2026

Бизнесмен: Политиците си направиха ООД-та, а на хората продават само обещания

Бизнесмен: Политиците си направиха ООД-та, а на хората продават само обещания

Проблемът в МВР е дълбоко структурен. Такъв е проблемът и в образованието, и в здравеопазването. Политиците си направиха едни ООД-те, те нямат нужда от избиратели, затова днес ни продават само обещания. Никой няма интерес от промяна, когато мине в частта политик. Това коментира в ефира на Би Ти Ви бизнесменът Красимир Дачев. 

Той беше силно критичен към ръководството на МВР, където според него има два проблема – първият, липса на воля да се работи професионално и второ – ниското професионално качество на служителите във силовото министерство.

По повод убийството на бизнесмена Александър Антов Дачев посочи, че всеки нормален човек смята, че убийствата трябва да бъдат разкривани, но това не означава, че непременно това става бързи. Такъв е случаят и с бизнесмена Антов, където според него трябва добре да огледат всички възможни версии, освен тази, свързана конкретно с неговия бизнес.

Аз съм против убийствата, но е глупава реакцията да се настоява бързо да бъде разплетена тази история. Съвсем нормално е причините за този тежък инцидент да не са свързани с бизнеса на Антон. А защо не да има някаква любовна история. От известно време в дома му е имало жена, тя е дошла от някъде, разсъждава на глас бизнесменът.

Той подчерта също, че има голяма резервираност към хората, които ходят с охрана. Той подчерта, че води такъв живот, че никога не е имал нужда нито от шофьор, нито от охрана. Но за себе си е констатирал, че колкото е по-бедна една държава – толкова повече пари пръска за охрана, както и колкото един политик е по-комплексиран, толкова по-голяма потребност изпитва някой да го пази.

За себе си каза, че след тази история с не се чувства нито уплашен, нито застрашен за живота си или за своя бизнес. По думите му в днешно време много по-страшни са документалните кражби, които са много по-чести и по-елегантни при сега действащата съдебна система. Понякога са достатъчни една фалшива лична карта и протокол от заседание на една фирма, на която някой да си присвои правото на неин собственик и в това си качество да я продаде на циганин, като прибере всичките й активи, обясни най-просто каква е схемата Красимир Дачев. 

Сподели:

Коментари (0)

Янкулов: Андрей Гюров не е легитимен премиер? Пълна лъжа

Янкулов: Андрей Гюров не е легитимен премиер? Пълна лъжа

"Началникът на затвора в София е преценил, че вероятно желае да поеме някаква морална отговорност за това, което се случи покрай историята с поисканото предсрочно освобождаване на господин Банев и подаде своята оставка, която аз съответно приех", обясни той

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.